Haftasonları ne yapıyorsunuz?

Yazı başlığını ‘Çocuklarla haftasonu nasıl geçiyor?’ diye yazacaktım ama daha sonra ‘Haftasonları ne yapıyorsunuz?’ diye güncelledim. Çünkü, ikizlerimiz biraz büyüdükten sonra çevremizin en çok sorduğu sorulardan biri bu 🙂

İkizler 3 yaşını bitirmek üzere, ilk 1.5 sene zordu, 2 tane olmaları, mizaçları vs. derken çok da bir şey yapamadık açıkçası. Hala seyahat açısından iyi performans sergileyememek ile birlikte, baharları ve yazları Eskişehir’in etrafını keşfedelim dedik.

Malum Anadolu kenti Eskişehir yani çok yeşil çok mavi görmek mümkün değil. Yine de keşfettiğimiz güzel yerler var, beklentiniz yüksek olmasın, amaç çocuklar ile gezmek, piknik yapmak, temiz hava almak ise az sonra sıralayacağım yerleri dikkate alın derim 🙂 Hep aynı şehir parkları ve kalabalığından sıkıldıysanız, hastalık vs. yüzünden oyun alanları sizi ürkütüyor ve bu yerlerde başınız şişiyorsa, değişik olsun bu haftasonu diyorsanız, e haydi termosları hazırlayın, çocukların ihtiyaçlarını doldurun çantanıza ve listeme göz atın 🙂

  1. SAKARIKARACAÖREN

Sakarıkaracaören, Alpu’ya bağlı, en sevdiğim yerlerden biri. Şehirden 1.5 saate yakın sürüyor, nehrin yanında ılıman bir havası var. Çoluk çocuk yok ya da büyükler ise sandalyenizi nehrin yanına atın ve kitabınızı okuyun.

Köy çeşmesinin hemen yanında ufacık bir köy bakkalı var, hemen oradan sağa dönüp köyün içini de gezin derim, bizim köyler tabi yurtdışından çok çok farklı olarak ne yazık ki bakımsız ve eski; hatta virane denilebilir. Ama bu köy diğer yazacağım yerlere göre çok çok iyi durumda.

2.GÜRLEYİK ŞELALESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir