Ben Kimim ?

Siteyi ziyaret edip bir de ‘Ben Kimim?’ kısmına bakmış ilgili ziyaretçim merhaba! Ben Didem Toptaş, 8 Mart 1988 İzmir doğumlu, yılların Eskişehirli’si, ODTÜ İktisat mezunu, umutsuzca emekliliğini bekleyen özel sektör İK çalışanı (-geçici süre ikizleri için ev hanımı-), Okan Toptaş’ın hem biricik eşi hem eğlenceli gezi arkadaşıyım.

‘Seyahat etmek insana güç verir ve hayatına sevgiyi yeniden getirir’ demiş Rumi. Biz de Rumi’den güç alarak fırsat bulduğumuz her anı ufak tefek seyahatlerle hayatımıza hatıra olarak katıyor ve ‘iyiki yaşıyoruz’ diyoruz.

Düşündüm ki en zevk aldığım şey yeni yerler keşfetmek, değişik kültürler tanımak, farklı lezzetler tatmak ve bunları not etmek, o halde bu anları ve notları  paylaşarak  sizlerle bir daha gezmiş olmak istedim !

4 thoughts on “Ben Kimim ?

 1. Kunt says:

  Hey odtulu hocam, hizli ve dolu gezilerini akici anlatiminla paylastigin icin tesekkurler. Sen gez bize anlat masalci gibi

 2. Servet says:

  Merhaba, eşim Alsace Şarap yolu yazınızı gönderince diğer yazılarınıza da göz attım hoşuma gidince kimmiş bunu yazan diyerek kim olduğunu okudum. Çok fazla ortak yönlerimiz olduğunu görünce hoşuma gitti. Gerçi nesil farkımız var ama olsun. Bizde karı-koca Eskişehir’liyiz, İzmirliyiz(evimiz var-ara sıra kalmaya gidiyoruz), yazlığımız da Kuşadası tarafında, ODTÜ’lüyüz ve en önemlisi gezmeyi çok seviyoruz. Tabi nesil farkı olduğundan Antartika hariç neredeyse her kıtada görülmesi gereken yerlerin çoğuna gittik. Fransa’ya ve Alsas’a da daha önce de gitmemize rağmen tekrar gideceğimizden dolayı tesadüfen sizin güzel yazılarınızı okuduk.

  Biz yaşlandığımızdan sadece yazanları okuyoruz ve bazen görüş bildiriyoruz. Gidecek yakınlarımıza tavsiyelerde bulunuyoruz. Ama siz yazma işini güzel başarmışsınız, tebrik ederim. Umarım tembellik edip güzel yazılarınıza ara vermezsiniz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

  • Servet bey merhaba,
   değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, demek ki Eskişehir’in havasından suyundan gezmek hepimizin tutkusu 🙂 Benim aslında yazma amacım, arada fotoğraflara bakabileceğim, bu sayede tekrar tekrar gezebileceğim bir alan bırakmaktı. Tam da ‘off ne tembellik yaptım, biriken yerleri yazayım’ derken yorumunuzu gördüm, mutlu oldum 🙂 Eşinize sevgiler, umarım biz de eşimle siz gibi gezebiliriz.

 3. Servet says:

  Heildelberg’e kadar gidip Baden Baden’i pas geçmişsiniz. Olmadı, Eskişehir’de yaşayan biri olarak bu termal şehrini mutlaka programınıza alın, veya Avrupa’nın meşhur termalleri Baden Baden, Karlovy Vary, Budapeşte ve Viyana-Baden şehirlerine fırsat verin ve Eskişehir’in var olan potansiyeli ne zaman böyle bir harikaya dönecek diye hayal kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir