ENDÜLÜS

Siz de Endülüs’ü merak edenlerden misiniz? Bizim araba kiralayıp şehir şehir, köy köy gezmek pek hoşumuza gittiğinden bu bölgeyi de planlarımız arasına almıştık. Mevsimsel koşulları göz önüne alarak Ekim ayında 5 gün bu bölgeye ayırdık. Şehir şehir ayrıntılı anlattığımdan bu yazı da şehirler arası mesafe ve konaklamadan bahsedeyim. Belki işe yarar.

Malaga gidiş dönüş biletimizi aldıktan sonra, rotamızı belirledik. Sizin daha fazla gününüz var ise Portekiz’e geçebilir ya da Fas turunu gözden geçirebilirsiniz.

Biz sırasıyla Malaga – Ronda – Setenil – Sevilla – Cordoba – Granada ve dönüş tekrar Malaga olarak belirledik. Ronda ve Setenil’i aynı gün içinde gezdik ama Ronda’da biraz daha kalmak isterdim. Sevilla daha büyük bir şehir, daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Cordoba’yı gezmek sandığımdan daha çabuk sürdü mesela. Cadiz ve Jerez’i vakit darlığından rotaya sıkıştırmadık, sizlerin aklında bulunsun.

Şimdi gelelim konakladığımız otel ve pansiyonlara. Hostel denince akla karma 10 kişilik odalar filan geliyor ama merak etmeyin tek ya 2 kişilik aile odaları da var 🙂 Hatta Endülüs’te hosteller çok güzeldi. İncelersiniz.

Malaga için ‘Ibis Budget’ hayat kurtarır hem merkez hem temiz, Sevilla’da ‘Pension Dulces Suenos’, eski, merkezi fakat eh işte denilebilir 🙂 Cordoba için ‘The dreamers & co’ hosteli tavsiye ederim, eski meydanda, otantik, mavi seramik avlulu bir hostel, biz çok beğenmiştik. Granada da ise ‘San Jose Guest House’da kaldık sade, temiz bir odaydı. Hiçbir sorun yaşamadık.

Endülüs’e giderseniz eğer mutlaka yapın dediklerim :

  • Yaz sıcağında gitmemek 🙂 Sıcaktan kalp krizi geçirirsiniz Allah korusun,
  • Bol bol tapas yemek,
  • Sevilla’da Flamenko izlemek,
  • İlgi ve meraka göre cami, saray ve katedralleri keşfetmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir